poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Malarstwo Krzysztofa Wojtarowicza - Akty

Krzysztof Wojtarowicz urodził się w Kwidzynie w 1957 r. Zmarł 2004 r.
Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1981 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Po ukończeniu studiów zajmował się scenografią telewizyjną. W okresie stanu wojennego nie wystawiał prac. W 1984 r. założył Galerię Sztuki na Międzynarodowym Dworcu Lotniczym w Warszawie. W roku następnym był współzałożycielem Galerii TWM w Geretsried w Niemczech.
Organizował wiele wystaw współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. W 1994 r. Wspólnie z Bogdanem Stodulnym założył Galerię Atelier Oddziału PTTK Warszawa - Śródmieście.

W latach 1996 - 1998 pracował jako wystawiennik w Muzeum Narodowym w Warszawie. Był autorem aranżacji plastycznych wielu wystaw m.in. "Warszawa i jej muzeum", "Koniec wieku", "Sztuka polskiego modernizmu 1890 - 1914", uznaną za najlepszą wystawę roku 1996, a także "Paryż i artyści polscy wokół E. Bourdella 1890 - 1918", "Tajemnicza królowa Hatszepsut".

Wielokrotnie podróżował po Europie i Dalekim Wchodzie, wystawiając tam i tworząc. Rok spędził w Amsterdamie, wiele miesięcy podróżował po Chinach, Tajlandii, Mongolii, Laosie. Jego twórczość została zauważona w środkach masowego przekazu - w telewizji polskiej, włoskiej, holenderskiej, w radiu oraz w prasie polskiej i zagranicznej.
Źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz